Umowy to podstawa funkcjonowania współczesnej wolnorynkowej cywilizacji zachodnioeuropejskiej, w nurt której od trzech dekad wchodzi nasz kraj. Niestety umowy i różnego rodzaju faktury wstępne stają się często polem do oszustw i przekłamań prowadzących do problemów finansowych i prawnych pokrzywdzonych osób. Jak przeciwdziałać takim incydentom?

Dlaczego należy dokładnie czytać umowy?

Podstawowym sposobem na uniknięcie oszustwa poprzez podpisanie umowy, jest jej dokładne przeczytanie. Umowy, szczególnie te zawierane z firmami bankowymi, parabankowymi oraz ubezpieczeniowymi w większości zawierają mnóstwo kruczków prawnych, które mogą potem być wykorzystane, czy to do ściągnięcia z nas dodatkowej puli pieniędzy, bądź wymagania jakich dodatkowych działań, do których nie zamierzaliśmy się zobowiązywać.

Dokładne przeczytanie umowy i analiza wszystkich jej zapisów pozwala często uniknąć oszustwa i zapobiega wielu problemom. Lepiej przecież poświęcić kilka godzin na przestudiowanie dokumentu, niż w późniejszym okresie musieć spłacić kilka tysięcy złotych, do których nieświadomie się zobowiążemy. Warto więc umówić się na doradztwo prawne Gdańsk, ponieważ z pewnością radcowie prawni Gdańsk będą mogli pochylić się nad zapisami umowy i wyjaśnić ewentualne kruczki prawne.

Co w przypadku niezrozumienia przez nas zapisów umowy?

Jeśli przestudiujemy umowę, ale nie rozumiemy w niej jakichś pojęć lub słów, należy pytać o nie pracowników instytucji, gdzie umowę mamy podpisać. Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektórzy mogą wprowadzić nas w błąd mówiąc, iż to nieistotne zdania niemające wpływu na umowę. Warto jednak mimo wszystko na spokojnie przeczytać zapisy umowy, a jeśli będzie coś niejasne, warto sprawdzić, co ma do powiedzenia w tej kwestii prawnik Gdańsk.

Lepiej będzie zapytać, czy podana umowa jest bezpieczna. Jeśli Gdańsk kancelaria oraz prawnicy znajdą niekorzystne zapisy, nie warto składać pod dokumentami swojego podpisu. A jeśli potrzebny jest Ci prawnik rodzinny Gdańsk, również zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *