Prawnicy prowadzący rozwody w Gdańsku

Rozwód Gdańsk - profesjonalna pomoc przy sprawach rozwodowych

Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej małżeństw nie jest w stanie znaleźć wspólnego języka, co najczęściej kończy się kłótniami. W pewnym momencie dochodzi do eskalacji negatywnych emocji, a zwykła rozmowa wydaje się już być niemożliwa – to jedna z wielu przyczyn rozkładu pożycia małżeńskiego. Powodów spraw rozwodowych może być naprawdę sporo. Kiedy jednak małżonkowie decydują się na tak poważną decyzję, warto jest udać się do specjalisty, który pomoże przebrnąć przez ten trudny czas, a przede wszystkim będzie służył profesjonalną poradą prawną.

Dlaczego prawnik rozwodowy to dobry pomysł?

Sprawa rozwodowa nigdy nie jest łatwa, szczególnie kiedy w grę wchodzą dzieci i kwestia władzy rodzicielskiej oraz podział majątku. Dlatego też prawnik od rozwodów powinien cechować się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kancelaria oferuje w ramach współpracy kompleksowe porady w przypadku spraw rozwodowych. Nasi klienci mogą liczyć na:

opracowanie strategii rozwodu
przygotowanie pozwu rozwodowego
składanie odpowiednich pism oraz wniosków
sporządzenie ewentualnych apelacji
godne reprezentowanie na sali sądowej

Dlaczego podczas sprawy rozwodowej warto konsultować się z osobą kompetentną w zakresie prawa rodzinnego? Sprawy rozwodowe to ogromne emocje dla obu stron, a uczucia nie są najlepszym doradcą w podobnych sytuacjach. Już sam pozew rozwodowy może przysporzyć wielu trudności. Sprawa komplikuje się szczególnie w chwili, gdy jedna ze stron czuje się wyjątkowo poszkodowana i chce, aby została orzeczona wina za rozpad małżeństwa. Wtedy należy udowodnić swoje racje.

Kiedy ustala się winę za rozpad małżeństwa? Stare powiedzenie mówi, że „wina leży po obu stronach”, jednak w życiu nie zawsze tak bywa. Czasem w grę wchodzi zdrada lub inna forma nieuczciwości małżeńskiej. Jeśli jedna ze stron czuje, że rozwód nie jest jej winą, może ubiegać się właśnie o takie orzeczenie. To dosyć znacząca informacja chociażby z perspektywy ewentualnych alimentów. Jednak aby przekonać sąd do winy danej strony, należy przygotować odpowiednią strategię i materiał dowodowy. Oczywiście pozew o rozwód bez orzekania o winie będzie znacznie mniej skomplikowany i wyrok sądu okręgowego może zapaść szybciej, jednak jeśli jedna ze stron chce się ubiegać o dodatkowe zadośćuczynienie, wtedy proces orzeczenia rozwodu będzie wydłużony.

Zatem jak widać, jeśli chodzi o porady prawne rozwód faktycznie jest taką sytuacją w życiu, kiedy konsultacja z fachowcem może być niezastąpiona. Orzeczenie rozwodu wymaga niekiedy cierpliwości, choć oczywiście są sprawy, które zamykają się już podczas jednego posiedzenia. Wymagają one jednak odpowiedniego przygotowania pozwu rozwodowego.

Alimenty i opieka nad dziećmi

Wiadomo, że podział majątku po rozwodzie może być niezwykle problematyczny, jednak rozpad związku jest przede wszystkim ogromnym przeżyciem dla wspólnych małoletnich dzieci, które z dnia na dzień najczęściej tracą codzienny kontakt z jednym z rodziców. Oczywiście dla sądu to właśnie dobro dziecka jest najistotniejsze, dlatego rozpatruje się każdy najdrobniejszy element podczas ustalania kwestii związanych z władzą rodzicielską i kontaktami.

Czasem strony bywają zgodne i już w pozwie rozwodowym zawarty jest ustalony sposób sprawowania dalszej opieki nad dzieckiem. Jednak są rzecz jasna i takie sytuacje, w których małżonkowie nie są w stanie dojść do porozumienia i właśnie tutaj przydaje się porada specjalisty, który posiada gruntowną wiedzę z zakresu prawa rodzinnego.

Podobnie jest z alimentami – zarówno tych przyznawanych dla dzieci, jak i dla małżonka (w polskim prawie pod pewnymi warunkami istnieje taka możliwość). Rodzic, który nie będzie sprawował stałej opieki nad dziećmi, najprawdopodobniej zostanie zobowiązany do regularnego płacenia należności alimentacyjnej na dziecko lub byłego małżonka (jeśli zajdzie taka konieczność). Doświadczony radca prawny podpowie, w jaki sposób przygotować strategię dotyczącą alimentów.

Adwokat rozwodowy czy jednak radca prawny?

Wiele osób może zastanawiać się, czy przy sprawach rozwodowych lepiej spisze się adwokat rodzinny, czy jednak radca prawny. Na chwilę obecną oba zawody są do siebie zbliżone- niemniej jeszcze do niedawna wyłącznie adwokat mógł reprezentować swojego klienta na sali sądowej w sprawie karnej. Dziś może to robić także radca prawny albo inny prawnik Gdansk.
W Naszej Kancelarii w Gdańsku pomoc prawną świadczy i radca prawny i adwokat. Nasza kancelaria służy nie tylko teoretyczną poradą – możemy pomóc stworzyć odpowiedni pozew rozwodowy (z uwzględnieniem przyczyn rozkładu pożycia małżeńskiego, czy też władzy rodzicielskiej), opracujemy zagadnienia obejmujące podziału majątku wspólnego, jak również stawimy się w sądzie podczas rozprawy.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taką formę pomocy ze strony Naszej Kancelarii? Udział w rozprawie bywa czasem bardzo bolesny lub wzbudza skrajne emocje. W takiej sytuacji łatwo o niekorzystne wrażenie, które może zaważyć o powodzeniu sprawy. Z drugiej strony klienci czasem mieszkają w innym mieście (chociażby ze względu na separację, na którą decydują się małżeństwa przed orzeczeniem rozwodu). Jeśli nie dysponujesz możliwościami, by udać się samodzielnie do sądu okręgowego, możemy stawić się na rozprawie, by bronić Twoich interesów. Jeśli Twoja obecność w sądzie będzie obowiązkowa, Naszą rolą jest również wsparcie Ciebie w tym doświadczeniu.

Sprawy rozwodowe Gdańsk - ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o porady rozwodowe, pytanie o cenę porad prawnych pojawia się najczęściej. Jeśli ktoś decyduje się na taki krok, niezależnie od okoliczności musi uiścić obowiązkową opłatę sądową w wysokości 600 złotych. Jednakże jest to należność wpłacana na konto bankowe sądu okręgowego, w którym będzie toczyła się sprawa rozwodowa. A ile będzie kosztowało konsultowanie sprawy rozwodowej z radcą prawnym? Wiadomo już, dlaczego warto zdecydować się na taką poradę, zatem warto przygotować się na koszty z nią związane.

Tak jak w przypadku każdej innej porady ze specjalistą w kwestiach prawnych, tak i podczas spraw o rozwód ustalenie uniwersalnego cennika jest niemożliwe. Każdy przypadek jest inny – czasem małżonkowie rozstają się w spokoju, a niekiedy obiema stronami targają silne emocje, które wymagają innego podejścia na sali sądowej. Czasem w grę wchodzi ustalenie władzy rodzicielskiej, co szczególnie w przypadku małoletnich dzieci bywa skomplikowane. Oczywiście równie złożona bywa taka kwestia jak podział majątku wspólnego. Jeśli sprawy bywają różne, tak i cennik musi zostać dostosowany do każdego przypadku z osobna. Dobre przygotowanie do sprawy rozwodowej wymaga odpowiedniego czasu, ustalenia wielu szczegółów, czasem zaangażowania w sprawę innych profesjonalistów (np. detektyw) i zebranie materiałów, które może rozpatrzyć sąd okręgowy.

Prawnik rozwody Gdańsk - pomoc na najwyższym poziomie

Nasza Kancelaria dzięki swojemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy w zakresie prawa rodzinnego dba o to, aby porady oferowane były na wysokim poziomie. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, ponieważ małżeństwa są różne, a relacje rodzinne wyglądają zupełnie inaczej. Służymy nie tylko naszą wiedzą, lecz również życzliwym podejściem, które w tak trudnym czasie, jak postępowanie rozwodowe, jest równie istotne. Jeśli chodzi o porady prawne Gdańsk ceny zawsze będą ustalane indywidulanie w z każdym klientem, ponieważ każda sprawa jest inna, więc i wynagrodzenie jest uzgadniane w oparciu o działania prawnika.

Najważniejsze jest przede wszystkim dobro klienta, dlatego każdy radca prawny z Naszej Kancelarii stara się uświadamiać Klientów o skutkach podejmowanych decyzji. Informujemy o tym, czego można się spodziewać na sali sądowej oraz jaki pozew należy złożyć w sądzie. Staramy się omówić nie tylko trudne do zrozumienia zapisy prawa rodzinnego – staramy się również przewidzieć, jakimi argumentami może posłużyć się druga strona podczas rozprawy i jak się na to przygotować.

Żadna sprawa rozwodowa nie jest łatwą sprawą, a niekiedy uczestnictwo w rozprawie bywa z różnych względów niemożliwe. Niezależnie od przyczyn, jeśli nie możesz stawić się osobiście w sądzie, możesz poprosić o godne reprezentowanie właśnie nas. Możemy służyć Ci poradą od chwili przygotowania pozwu o rozwód aż do samego orzeczenia rozwodu i podziału majątku.

GRLAW 2022 Wszystkie Prawa Zastrzeżone. | Realizacja: www.agnieszkakowalczyk.com