Prawnicy prowadzący rozwody w Gdańsku

Rozwód Gdańsk - profesjonalna pomoc przy sprawach rozwodowych

Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej małżeństw nie jest w stanie znaleźć wspólnego języka, co najczęściej kończy się kłótniami. W pewnym momencie dochodzi do eskalacji negatywnych emocji, a zwykła rozmowa wydaje się już być niemożliwa – to jedna z wielu przyczyn rozkładu pożycia małżeńskiego. Powodów spraw rozwodowych może być naprawdę sporo. Kiedy jednak małżonkowie decydują się na tak poważną decyzję, warto udać się do specjalisty, który pomoże przebrnąć przez ten trudny czas, a przede wszystkim będzie służył profesjonalną poradą prawną podczas postępowania rozwodowego.

Nie da się ukryć, iż pozew rozwodowy to w większości przypadków bardzo trudne przeżycie, które potrafi dość mocno oddziałać na nasze życie prywatne jak i czasem też zawodowe. Szczególnie skomplikowane i emocjonujące są sytuacje, w których to dochodzi np. do utraty władzy rodzicielskiej. Z tego też względu, dobry adwokat rozwodowy, posiadający bogate doświadczenie w kwestii podziale majątku w trakcie rozwodu, czy też innego rodzaju spraw rodzinnych, to dobre rozwiązanie. Kancelaria adwokacka z dużym doświadczeniem może w profesjonalny sposób pomóc zarówno w takich aspektach jak złożenie pozwu, alimenty (obowiązek alimentacyjny), bądź po prostu wesprzeć w całym toku postępowania, jak i przed sądem właściwym.

Dlaczego prawnik rozwodowy Gdańsk to dobry pomysł?

Sprawa rozwodowa nigdy nie jest łatwa, szczególnie kiedy w grę wchodzą dzieci i kwestia władzy rodzicielskiej oraz podziału majątku. Dlatego też prawnik od rozwodów Gdańsk powinien cechować się wiedzą i doświadczeniem. Nasza kancelaria oferuje w ramach współpracy kompleksowe porady w przypadku spraw rozwodowych. Nasi klienci mogą liczyć na:

– opracowanie strategii rozwodu
– przygotowanie pozwu rozwodowego
– składanie odpowiednich pism oraz wniosków
– sporządzenie ewentualnych apelacji
– godne reprezentowanie na sali sądowej

Dlaczego podczas sprawy rozwodowej warto konsultować się z osobą kompetentną w zakresie prawa rodzinnego? Sprawy rozwodowe to ogromne emocje dla obu stron, a uczucia nie są najlepszym doradcą w takich sytuacjach. Już sam pozew rozwodowy może przysporzyć wielu trudności. Sprawa komplikuje się szczególnie w chwili, gdy jedna ze stron czuje się wyjątkowo poszkodowana i chce, aby została orzeczona wina za rozpad małżeństwa. Wtedy należy udowodnić swoje racje.

Kiedy ustala się winę za rozpad małżeństwa? Stare powiedzenie mówi, że „wina leży po obu stronach”, jednak w życiu nie zawsze tak bywa. Czasem w grę wchodzi zdrada lub inna forma nieuczciwości małżeńskiej. Jeśli jedna ze stron czuje, że rozwód nie jest jej winą, może ubiegać się właśnie o takie orzeczenie. To dosyć znacząca informacja, chociażby z perspektywy ewentualnych alimentów. Jednak aby przekonać sąd do winy danej strony, należy przygotować odpowiednią strategię i materiał dowodowy. Oczywiście pozew o rozwód bez orzekania o winie będzie znacznie mniej skomplikowany i wyrok sądu okręgowego może zapaść szybciej, jednak jeśli jedna ze stron chce się ubiegać o dodatkowe zadośćuczynienie, wtedy proces orzeczenia rozwodu będzie wydłużony.

Zatem jak widać, jeśli chodzi o porady prawne rozwód faktycznie jest taką sytuacją w życiu, kiedy konsultacja z fachowcem może być niezastąpiona. Orzeczenie rozwodu wymaga niekiedy cierpliwości, choć są sprawy, które zamykają się już podczas jednego posiedzenia. Wymagają one jednak odpowiedniego przygotowania pozwu rozwodowego.

Alimenty i opieka nad dziećmi

Wiadomo, że podział majątku po rozwodzie może być niezwykle problematyczny, jednak rozpad związku jest przede wszystkim ogromnym przeżyciem dla wspólnych małoletnich dzieci, które z dnia na dzień najczęściej tracą codzienny kontakt z jednym z rodziców. Oczywiście dla sądu to właśnie dobro dziecka jest najistotniejsze, dlatego rozpatruje się każdy najdrobniejszy element podczas ustalania kwestii związanych z władzą rodzicielską i kontaktami.

Czasem strony bywają zgodne i już w pozwie rozwodowym zawarty jest ustalony sposób sprawowania dalszej opieki nad dzieckiem. Jednak są i takie sytuacje, w których małżonkowie nie są w stanie dojść do porozumienia i właśnie tutaj przydaje się porada specjalisty, który posiada gruntowną wiedzę z zakresu prawa rodzinnego.

Podobnie jest z alimentami – zarówno tych przyznawanych dla dzieci, jak i dla małżonka (w polskim prawie pod pewnymi warunkami istnieje taka możliwość). Rodzic, który nie będzie sprawował stałej opieki nad dziećmi, najprawdopodobniej zostanie zobowiązany do regularnego płacenia należności alimentacyjnej na dziecko lub byłego małżonka (jeśli zajdzie taka konieczność). Doświadczony radca prawny podpowie, w jaki sposób przygotować strategię dotyczącą alimentów w sprawie rozwodowej.

Adwokat rozwodowy czy jednak radca prawny?

Wiele osób może zastanawiać się, czy przy sprawach rozwodowych lepiej spisze się adwokat rodzinny, czy jednak radca prawny. Na chwilę obecną oba zawody są do siebie zbliżone – niemniej jeszcze do niedawna wyłącznie adwokat mógł reprezentować swojego klienta na sali sądowej w sprawie karnej. Dziś może to robić także radca prawny albo inny Gdańsk prawnik. W Naszej Kancelarii w Gdańsku pomoc prawną świadczy radca prawny i adwokat. Nasza Kancelaria służy nie tylko teoretyczną poradą – możemy pomóc stworzyć odpowiedni pozew rozwodowy (z uwzględnieniem przyczyn takich jak rozkład pożycia małżeńskiego, czy też władza rodzicielska), opracujemy zagadnienia obejmujące temat podziału majątku wspólnego, jak również stawimy się w sądzie podczas rozprawy.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na taką formę pomocy ze strony Naszej Kancelarii? Udział w rozprawie bywa czasem bardzo bolesny lub wzbudza skrajne emocje. W takiej sytuacji łatwo o niekorzystne wrażenie, które może zaważyć o powodzeniu sprawy. Z drugiej strony klienci czasem mieszkają w innym mieście (chociażby ze względu na separację, na którą decydują się małżeństwa przed orzeczeniem rozwodu). Jeśli klient nie dysponuje możliwościami, by udać się samodzielnie do sądu okręgowego, możemy stawić się na rozprawie, by bronić jego interesów. Jeśli obecność w sądzie będzie obowiązkowa, Naszą rolą jest również udzielenie wsparcia w tym doświadczeniu.

Sprawy rozwodowe Gdańsk - ile to kosztuje?

Jeśli chodzi o porady rozwodowe, pytanie o cenę porad prawnych pojawia się najczęściej. Jeśli ktoś decyduje się na taki krok, niezależnie od okoliczności musi uiścić obowiązkową opłatę sądową. Jest to należność wpłacana na konto bankowe sądu okręgowego, w którym będzie toczyła się sprawa rozwodowa. A ile będzie kosztowało konsultowanie sprawy rozwodowej z radcą prawnym? Wiadomo już, dlaczego warto zdecydować się na taką poradę, zatem warto przygotować się na koszty z nią związane.

Tak jak w przypadku każdej innej porady ze specjalistą w kwestiach prawnych, tak i podczas spraw o rozwód ustalenie uniwersalnego cennika jest niemożliwe. Każdy przypadek jest inny – czasem małżonkowie rozstają się w spokoju, a niekiedy obiema stronami targają silne emocje, które wymagają innego podejścia na sali sądowej. Czasem w grę wchodzi ustalenie władzy rodzicielskiej, co szczególnie w przypadku małoletnich dzieci bywa skomplikowane. Oczywiście równie złożona bywa taka kwestia jak podział majątku wspólnego. Jeśli sprawy bywają różne, tak i cennik musi zostać dostosowany do każdego przypadku z osobna. Dobre przygotowanie do sprawy rozwodowej wymaga odpowiedniego czasu, ustalenia wielu szczegółów, czasem zaangażowania w sprawę innych profesjonalistów (np. detektyw) i zebranie materiałów, które może rozpatrzyć sąd okręgowy

Prawnik rozwody Gdańsk - pomoc na najwyższym poziomie

Nasza Kancelaria prawna dzięki swojemu doświadczeniu i szerokiej wiedzy w zakresie prawa rodzinnego dba o to, aby porady oferowane były na wysokim poziomie. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, ponieważ małżeństwa są różne, a relacje rodzinne wyglądają zupełnie inaczej. Służymy nie tylko naszą wiedzą, lecz również życzliwym podejściem, które w tak trudnym czasie, jak postępowanie rozwodowe, jest równie istotne. Jeśli chodzi o porady zawsze będą ustalane indywidulanie w z każdym klientem, ponieważ każda sprawa jest inna, więc i wynagrodzenie jest uzgadniane w oparciu o działania prawnika.

Najważniejsze jest przede wszystkim dobro klienta, dlatego każdy radca prawny oraz wszelkie Kancelarie prawne Gdańsk starają się uświadamiać klientów o skutkach podejmowanych decyzji. Informujemy o tym, czego można się spodziewać na sali sądowej oraz jaki pozew o rozwód należy złożyć w sądzie. Staramy się omówić nie tylko trudne do zrozumienia zapisy prawa rodzinnego – staramy się również przewidzieć, jakimi argumentami może posłużyć się druga strona podczas rozprawy i jak się na to przygotować.

Żadna sprawa rozwodowa nie jest łatwą sprawą, a niekiedy uczestnictwo w rozprawie bywa z różnych względów niemożliwe. Niezależnie od przyczyn, jeśli nie możesz stawić się osobiście w sądzie, możesz poprosić o godne reprezentowanie właśnie nas. Możemy służyć Ci poradą od chwili przygotowania pozwu rozwodowego, aż do samego orzeczenia rozwodu i podziału majątku. Bywa tak, że Sąd nie chce udzielić rozwodu. Być może jest to wynikiem tego, iż w przypadku rozwiązania małżeństwa, pozostawałoby to w sprzeczności z zasadami współżycia społecznego. W takiej sytuacji w grę może wchodzić chociażby interes i dobro współmałżonka, bądź też osób trzecich, jak np. dziecka jednego z małżonków.

Dlaczego w sprawach o rozwód adwokaci rozwodowi to dobry wybór?

Utrzymanie małżeństwa, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy wiele ludzi zmaga się z ogromną ilością stresu, presji i problemów z zachowaniem odpowiedniej równowagi emocjonalnej, wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Sam rozwód to często bardzo długi proces, który nie należy do najłatwiejszych. W całej sprawie rozwodowej, jeżeli takowe małżeństwo pełni również rolę rodziców, potrzeby dziecka są ważne i to właśnie o nich również należy pamiętać. Z pomocy prawnika możemy wówczas skorzystać nie tylko wtedy, gdy drugi małżonek ponosi winę. Już na pierwszej rozprawie sądowej, zarówno gdy czeka nas rozwód z orzeczeniem o winie, jak i w sytuacji, gdy Sąd orzeknie rozwód z orzeczeniem winy obu stron, kancelaria radcy prawnego Gdańsk może okazać się nieocenioną pomocą.

Zgodny wniosek stron przyczynia się do prostszego i przede wszystkim szybszego procesu i do wyroku rozwodowego. Jeśli natomiast planujemy złożyć pozew z orzeczeniem o winie, do ogłoszenia wyroku w Sądzie Okręgowym, a więc do zakończenia sprawy, możemy poczekać nieco dłużej. Wszystko z pewnością stanie się łatwiejsze, kiedy zdecydujemy się na skorzystanie z usługi prawnika, bądź też radcy prawnego. Jeśli złożyliśmy wniosek o wyłączną winę, z takim wnioskiem i jego prawidłowym sporządzeniem pomoże nam prawnik. Na zadawane pytania przez Sąd może nas w odpowiedni sposób przygotować nikt inny, jak właśnie adwokat rozwodowy.

Pozew o rozwód Gdańsk - zajmujemy się prowadzeniem spraw rozwodowych w profesjonalny sposób

Prawnik rodzinny Gdańsk, a więc taka opcja jak kancelaria rozwody Gdańsk to pomoc, na którą warto się zdecydować. Jeśli chodzi o postępowanie dowodowe, w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie, najczęstszym dowodem są zeznania świadków, a więc ich przesłuchanie jest konieczne. Na podstawie materiału dowodowego oraz zeznań, Sąd ocenia, czy pomiędzy stronami nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia oraz kto ponosi winę za jego spowodowanie. Świadkowie są też przesłuchiwani w sytuacji, kiedy w grę wchodzi również obecność małoletnich dzieci stron, ich usprawiedliwionych potrzeb, możliwości majątkowych i zarobkowych małżonków.

Warto mieć świadomość tego, iż jak mówi art. 41 Kodeksu Postępowania Cywilnego, „powództwo ze stosunku małżeństwa wytacza się wyłącznie przez sąd, w którego okręgu małżonkowie mieli ostatnie miejsce zamieszkania, jeżeli choć jedno z nich w okręgu tym jeszcze ma miejsce zamieszkania lub zwykłego pobytu. Z braku takiej podstawy wyłącznie właściwy jest sąd miejsca zamieszkania strony pozwanej, a jeżeli i tej podstawy nie ma – sąd miejsca zamieszkania powoda”.

Prowadzenie spraw rozwodowych Gdańsk - o czym jeszcze warto pamiętać?

Korzystając z takiej opcji jak rozwody Gdansk, a więc usługi jaką jest prawnik rozwodowy Gdańsk, możemy być pewni, że nie przeoczymy żadnej istotnej kwestii. Jeśli jesteś przed rozwodem, ale obawiasz się, że sąd nie orzeknie rozwodu, nie dostaniesz powierzenia wykonywania władzy rodzicielskiej, bądź też po prostu nie wiesz co po wyroku rozwodowym może nastąpić, a masz rozwód w Gdańsku, wówczas taka propozycja jak prawnik rozwód Gdańsk to rozwiązanie, które warto wybrać.

Przed ostatecznym wyrokiem sądowym, sąd bierze pod uwagę również relacje w kontaktach rodziców oraz ewentualnie to, w jaki sposób wpływa to na ich potomstwo. Jeżeli nie wiesz, jak wygląda dalsze postępowanie w przypadku, gdy jedno ze stron nie złoży apelacji w terminie, bądź też masz wiele innych, równie istotnych pytań i wątpliwości, a nie jesteś w stanie sobie z nimi poradzić sam – właśnie wtedy prawnik Gdańsk rozwód, a więc nasza kancelaria to dobra decyzja. Zachęcamy również do zapoznania się z innymi ofertami i usługami, jakie posiadamy, jak chociażby doradztwo prawne Gdańsk. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż temat rozwodu jest bardzo delikatnym i trudnym czasem dla każdej ze stron, dlatego też staramy się w odpowiedni sposób zadbać o to, aby współpraca opierała się na zrozumieniu, wsparciu i dobrej radzie, oraz oczywiście profesjonalnym podejściu. Jeżeli chodzi o rozwod Gdansk to miejsce, w którym znajduje się nasza kancelaria i w której świadczymy takie usługi jak m.in. sprawy rozwodowe. Zapraszamy serdecznie do współpracy.

GRLAW 2024 Wszystkie Prawa Zastrzeżone. | Realizacja: www.agnieszkakowalczyk.com