Klienci często zastanawiają się, z czyich usług powinni skorzystać w konkretnej sytuacji. Zawiłe przepisy sprawiają, że kancelaria prawna Gdańsk odwiedzana jest przez osoby, które nie wiedzą, do kogo powinni się zgłosić ze swoim problemem prawnym. Czym różni się radca Gdańsk od adwokata i kim jest prawnik Trojmiasto?

Kompetencje radcy prawnego

Radca prawny pomaga klientom poruszać się po skomplikowanym systemie prawnym, oferując porady i wskazówki dotyczące różnych kwestii. Choć obowiązki zawodowe radców prawnych mogą się różnić w zależności od ich obszaru specjalizacji, wszystkie mają na celu pomoc klientom rozwiązać ich problemy prawne tak skutecznie i efektywnie kosztowo, jak to możliwe. Radcy prawni mogą wykonywać różne zadania, takie jak badania obowiązującego prawa i doradzanie klientom, w jaki sposób te prawa mogą mieć zastosowanie do ich sytuacji, sporządzanie dokumentów prawnych np. umowy lub testamenty, doradzanie klientom, jak najlepiej poruszać się po systemie prawnym i jak postępować w sytuacji, gdy dotyczą nas rozwody Gdansk.

Czym zajmuje się adwokat?

Kompetencje adwokata są dokładnie takie same, jak radcy prawnego. Te dwa zawody różnią się jedynie ścieżką edukacji- po zakończonych studiach prawniczych absolwenci wybierają aplikację radcowską lub adwokacką, by potem udzielać porady prawne Gdansk. Dodatkowo, to radcowie mogą być zatrudnieni na umowę o pracę, jednak podczas takiego zatrudnienia radca nie może być obrońcą na sprawach karnych lub karnoskarbowych. Z perspektywy klienta nie ma więc znaczenia, do kogo uda się po pomoc, a prawnik, czyli absolwent kierunku prawko, z pewnością wyjaśni, jakie ma kompetencje i jak może pomóc w konkretnej sprawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *