Wiele osób zastanawia się, co zrobić, gdy dostało się wezwanie do sądu. Trzeba wiedzieć o tym, że każda sprawa jest inna i nie ma modelowych rozwiązań. Istotne jest jednak to, żeby mieć pełną świadomość swoich praw oraz obowiązków.

W przypadku sprawy karnej stawiennictwo jest obowiązkowe. Jeśli mowa natomiast o sprawie cywilnej, w której jest się stroną postępowania, można nie stawić się w sądzie. Dostępne są inne terminy rozpraw. Obowiązek stawiennictwa na rozprawach mają prawidłowo wezwani świadkowie, a także biegli sądowi. Jednak jeśli nie masz pewności, czy musisz pojawić się w sądzie, wówczas warto skontaktować się ze specjalistą, takim jak chociażby prawnik Gdańsk i dopytać o nurtujące nas kwestie.

Pojawiają się również sytuacje, w których osoba została pozwana przez bank, firmę windykacyjną czy telekomunikacyjną. Wtedy obecność na rozprawie nie jest obowiązkowa, bez względu na to, co sąd zarządzi w swym wezwaniu. Czasami okazuje się, że brak stawiennictwa może nawet zadziałać na korzyść osoby pozwanej. Niestawienie się na rozprawie może sprawić, iż uniknie się konieczności udzielania odpowiedzi na pytania sądu. Natomiast jeśli jest świadkiem w rozprawie karnej, stawiennictwo jest obowiązkowe. Na pytania w tej kwestii może odpowiedzieć radca prawny Gdansk.

Warto sprawdzić, co ma do zaoferowania Gdańsk kancelaria i zobaczyć jak wygląda porada prawna Gdańsk cena. Jeśli bierzemy rozwód w Gdańsku, wówczas należy zwrócić się do odpowiedniego specjalisty w tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *