Upadłość konsumencka to często ostatnia szansa na uporanie się z problemami, gdy zadłużenia przerastają możliwość spłat przez dłużnika. Kiedy można ogłosić upadłość i jak to zrobić? Pomóc może w tym radca Gdańsk.

Upadłość konsumencka – co to jest?

Możliwość zaciągnięcia szybkiego kredytu dla wielu osób stało się bardzo pociągającą propozycją. Nie ma nic złego w pożyczaniu pieniędzy, trzeba jednak pamiętać, że każde zobowiązanie należy spłacić. Problemy pojawiają się, gdy wysokość zadłużenia przerasta możliwości dłużnika. Upadłość konsumencka to propozycja, którą ustawodawca skierował do osób fizycznych, nie prowadzących działalności gospodarczej. Wniosek o upadłość konsumencką można złożyć najwcześniej po 3 miesiącach od momentu zaprzestania spłacania swoich zobowiązań.

Wyrok sądu ma na celu zaspokojenie dłużników w jak największym stopniu. Ważne jest również umorzenie długu. Trzeba jednak mieć świadomość, że ogłoszenie upadłości konsumenckiej jest jednoznaczne z utratą kontroli nad własnym majątkiem, którym od tej pory będzie zarządzał syndyk upadłościowy. Warto w tej kwestii udać się po porady prawne Gdańsk. W naszej kancelarii oferowana jest też taka usługa jak rozwód Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *