Wiele osób w ostatnim czasie spotyka się z tym, iż pracodawca nie wypłaca wynagrodzenia w terminie lub obniża je, tłumacząc się brakiem środków. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zareagować, by skutecznie odzyskać swoje pieniądze? Poniżej kilka sprawdzonych rad. Aby dowiedzieć się więcej, sprawdź ofertę, którą przygotowała Gdańsk kancelaria i wybrać doradztwo prawne Gdańsk.

Gdzie szukać pomocy?

Jeżeli pracodawca po raz kolejny nie wypłacił pracownikowi wynagrodzenia, warto udać się na indywidualną rozmowę i jasno określić swoje warunki. Pracownik może wskazać, do kiedy czeka na zaległe wynagrodzenie i jednocześnie zagrozić zaprzestaniem wykonywania swoich obowiązków, jeżeli jego pieniądze nie zjawią się na czas. Następnie należy o sytuacji powiadomić Państwową Inspekcję Pracy. Pracownik jednak musi liczyć się z konsekwencjami takiej skargi. Wielu pracodawców po tym, jak zostaje u nich przeprowadzona kontrola zwalniają osoby, które powiadomiły o sytuacji w firmie odpowiednie organy. Trzeba jednak pamiętać, iż każdemu człowiekowi za jego pracę należy się odpowiednie wynagrodzenie i nie można dać się wykorzystywać nieuczciwym pracodawcom.

Jeśli spotkała Cię taka sytuacja, wówczas może pomóc prawnik Trójmiasto. Jeśli chodzi o miasto Gdańsk radca prawny pomaga w wielu kwestiach. Jest to też dobry prawnik rodzinny Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *