Działanie na polskim rynku wiąże się z potrzebą zarejestrowania spółki. Warto wiedzieć, na czym polega rejestracja spółki z o.o. po to, aby móc to zrobić szybko i sprawnie. Pomóc w tym może nasza kancelaria Gdańsk.

Spółki prawa handlowego

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jeden z rodzajów spółek, których zadania, tryb rejestracji oraz inne aspekty określa kodeks prawa handlowego. Niezależnie od tego, jaką spółkę chce się zarejestrować, warto zapoznać się z przepisami tego aktu prawnego po to, aby móc poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie prawa handlowego. Co ważne, rejestracja spółki z o.o. wymaga od nas wniesienia konkretnej opłaty na rzecz państwa. Jest to kwota wynosząca 5 tysięcy złotych. Warto nadmienić, że spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością mogą założyć co najmniej dwie osoby fizyczne lub prawne.

Każdy, kto myśli o założeniu własnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością powinien w pierwszej kolejności zaczerpnąć wiedzę od prawnika, którego pomoc może okazać się nieoceniona (sprawdź pomoc prawna Gdańsk). Dobry prawnik Trójmiasto poprowadzi również rozwód w Gdańsku.

Spółka powstaje w chwili wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego. Prowadzenie spółki może zostać zlecone prokurentowi. Co ważne, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością działa przez swoje organy, które powołane mogą zostać w czasie zgromadzenia wspólników. Jeśli chodzi o Gdańsk radca prawny chętnie opowie więcej i doradzi w tej oraz wielu innych kwestiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *