Kancelaria frankowa Gdańsk – pomoc dla frankowiczów

Nasza kancelaria frankowa w Gdańsku z powodzeniem zajmuje się pomocą prawną związaną z kredytami frankowymi. Można się do nas zwrócić o pomoc w odfrankowieniu kredytu lub jego unieważnieniu. Wytaczamy procesy przeciwko bankom i oferujemy pomoc frankowiczom w Gdańsku na każdym etapie prowadzenia sprawy. Nasz wykwalifikowany zespół adwokatów i radców prawnych dokona analizy umowy i zaproponuje Państwu najdogodniejsze rozwiązanie. Jeżeli ktoś posiada kredyt we frankach i chce unieważnić umowę, nasza kancelaria prawna jest w stanie pomóc w tej kwestii.

W związku z najnowszą nowelizacją procedury, pozwy frankowe należy wnosić do Sądów właściwych dla miejsca zamieszkania kredytobiorcy. Jednak jeśli są Państwo spoza Trójmiasta, nasza pomoc frankowczom Gdańsk, Gdynia, Sopot, nie ogranicza się tylko do tych miast. Prowadzimy sprawy frankowiczów na terenie całej Polski.

Kredyty frankowe Gdańsk – jak wyglądają kredyty denominowane i indeksowe

Frankowe kredyty były udzielane w dwóch formach, jako kredyty indeksowane i kredyty denominowane w CHF.

Kredyt denominowany to taki, który został zaciągnięty w polskiej walucie, jednak jego wysokość w umowie kredytowej zapisana jest we frankach szwajcarskich. Wydawana kwota była wypłacana według kursu franka obowiązującego w momencie jego kupna. Kredytobiorca nie miał więc pewności jaka kwota zostanie mu finalnie wypłacona, ponieważ od momentu podpisania umowy do otrzymania pieniędzy mijał z reguły pewien czas. Nie było więc pewności czy wystarczy środków na pożądany zakup.

W przypadku kredytu indeksowego wysokość kredytu była wyrażana w złotówkach, podobnie jak jego określona wypłata. Na dzień przed otrzymaniem środków bank przeliczał go na bieżący kurs franka. Następnie wyliczano raty w walucie CHF (kredyt CHF) i przeliczano je po bieżącym kursie. Wysokość kolejnych raty kredytu nie była więc ostatecznie znana, a sam dłużnik był narażony na potencjalnie wzrastającą wartość franka. W ostatecznym rozrachunku oba rodzaje kredytów różnią się jedynie walutą, która została ustalona podczas zawierania umowy z bankiem. 

Kluczowy jest fakt, że w/w umowy kredytowe z reguły zawierały niedozwolone zapisy. Działały one na niekorzyść kredytobiorcy i były sprzeczne z przyjętymi normami. Całe ryzyko jakie wiązało się z zaciągnięciem takiego kredytu, spadało na barki kredytobiorcy. W większości przypadków pozew o kredyt frankowy jest więc jedynym wyjściem z takiej sytuacji. Frankowicze stale zwracają się do prawników z prośbą o pomoc przy umowach frankowych. Doskonale znamy specyfikę spraw frankowych, więc w mieście Gdańsk kancelaria prawna może pomóc, jeśli masz kredyt we frankach.

Pomoc frankowiczom Gdańsk – jak wygląda unieważnienie lub odfrankowienie kredytu przez kancelarię?

Nasza kancelaria oferuje usługi z zakresu unieważnienia umowy kredytu frankowego lub jego odfrankowienia. Pierwszy rodzaj postępowania polega na całkowitym unieważnieniu kredytu. Sama umowa uważana jest za niebyłą, a strony zobowiązane są do zwrotu świadczeń. Kredytobiorca powinien zwrócić pobraną kwotę, a bank wszystkie środki związane, które kredytobiorca poniósł w związku z zawarciem umowy.

Natomiast odfrankowienie to proces polegający na usunięciu z umowy kredytowej wszelkich niedozwolonych zapisów i klauzuli. Kredyt zostaje przekształcony na złotówkowy, a bank zostaje zobowiązany do zwrotu środków z nadpłat poniesionych z powodu zawyżonych rat. Nasza kancelaria kredyty frankowe może pomóc rozwiązać. Kompleksowo zajmujemy się odfrankowieniem kredytu w Gdańsku, a także w całej Polsce. Obojętnie czy jest to pozew CHF, czy inny pozew frankowy, zapewniamy profesjonalne doradztwo.

Sprawy frankowe Gdańsk – oferta kancelarii GRlaw

Nasza kancelaria radcowska Gdańsk zajmuje się sprawami kredytów frankowych. Jesteśmy w stanie przeprowadzić swoich Klientów przez cały proces sądowy w możliwie najszybszym czasie.

Jak wyglądają poszczególne etapy współpracy?

  1. Przeanalizowanie umowy kredytowej,
  2. Określenie potencjalnych korzyści, które mogą być osiągnięte w wyniku złożenia pozwu frankowego,
  3. Przygotowanie pozwu,
  4. Reprezentowanie w Sądzie,
  5. Nadzorowanie rozliczenia z Bankiem w przypadku zakończenia sprawy z sukcesem.

Istotną kwestią jest też fakt, że reprezentujemy Klientów także w postępowaniach mediacyjnych z bankami, na każdym etapie takiego postępowania. Zapewniamy pomoc w weryfikacji zapisów ugody z bankiem.

Pozew frankowy Gdańsk – ile kosztuje kredyt frankowy pozew?

Po zapoznaniu się z umową kredytową oferujemy jasne zasady wynagrodzenia za prowadzenia sprawy: opłata wstępna plus wynagrodzenie prowizyjne (prowizja liczona jest od wartości korzyści, którą uzyskuje Klient na skutek wyroku sądowego lub ugody z bankiem). Koszty postępowania sądowego, koszty pozwu frankowego i orzecznictwa w tej sprawie często są ustalane indywidualnie w zależności od sprawy. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej, opcja jaką są porady prawne Gdańsk to sposób na omówienie tematu kredytów frankowych ze specjalistą jakim jest prawnik Trójmiasto.

GRLAW 2024 Wszystkie Prawa Zastrzeżone. | Realizacja: www.agnieszkakowalczyk.com